Taktické cvičení s LHS

Ve čtvrtek 25.6. proběhl nácvik spolupráce jednotek požární ochrany s leteckou záchranou službou BETA AIR.

Výcvik se konal v době od 16:30 do 18:00 na dvou místech katastru obce Kanice. Jedním z těchto míst bylo travnatém letiště mezi obcemi Kanice a Lštění, kde hasičské jednotky plnili vodní nádrže letounu AN-2 „Andula“ letecké hasičské služby. Druhým místem byla lesní cesta pod zříceninou hradu Netřeb, zde probíhala ukázka shozu vody na fiktivní požár hustého lesního porostu.

Námětem cvičení byl vznik požáru při nedokonalém zahašení provizorního ohniště a jeho nekontrolovanému šíření ve smíšeném porostu. Velitelem zásahu bylo rozhodnuto k odříznutí požáru použitím LHS.

Cílem cvičení bylo procvičit součinnost s LHS, naučit se jak postupovat při plnění letounu AN-2 a umět vyhodnotit míru prostupu při shozu vody do lesního porostu.

Kromě jednotky SDH Koloveč se výcviku zúčastnili HZS Staňkov, HZS Domažlice, JSDH Staňkov, JSDH Holýšov, JSDH Osvračín, JSDH Blížejov, JSDH Kanice a JSDH Horšovský Týn.

Náhledy fotografií ze složky Taktické cvičení s LHS