Požár seníku Staňkov

18.8. v 17:04 hodin vyjížděla JSDH Koloveč s dvěma CAS na požár velkoobjemového železobetonového seníku zemědělské společnosti ve Staňkově.

JSDH Koloveč byla přivolána z důvodu pomoci ostatním jednotkám, které již zde zasahovaly.

V seníku bylo uskladněno cca 850 tun sena, které se z předběžného šetření vznítilo od drtiče slámy.

Zásah je komplikovaný z důvodu přístupnosti do objektu. Seník má pouze jednu přístupovou cestu, proto se hořící seno musí nakladači vyskladňovat za stálého prolévání vodou, na přilehlé pole. S tím probíhalo také stálé ochlazování pláště budovy.

Doprava vody se uskutečňovala kyvadlově z nedaleké řeky. Jen pro zajímavost, během tohoto zásahu (cca 14 hodin) přivezl náš "Sambík" (přezdívaný CAS Š-706) na místo události cca 100 000 litrů vody.

Při zásahu nebyl nikdo zraněn, ale hmotné škody budou několikamilionové.

Zásah bude probíhat minimálně 3 dny. V sobotu zde zasahovalo necelých 100 hasičů z devíti jednotek.

Během celého zásahu se zde vystřídalo celkem 20 jednotek

HZS Staňkov