Letní tréninkový speciál MH

Konec července byl pro mladé hasiče Koloveč ve znamení tábornictví.
Vedoucí MH si pro děti připravili třídenní letní tréninkový speciál.
První den 29.července začal v 8 hodin srazem v hasičárně v Kolovči, kde každý účastník soustředění dostal táborové tričko.
Pondělní dopoledne děti z mladých hasičů stočily hadice a zkontrolovaly hasičskou výzbroj.
V poledne byl pro všechny připravený v restauraci Šumava oběd a hned poté odjezd jedničkou do Domažlic na lezeckou stěnu.
Zde si děti vyzkoušeli své lezecké dovednosti a překonávaly strach z výšky.
První den soustředění byl završen v 15 hodin odjezdem zpět do Kolovče.
Druhý den dopoledne proběhla příprava na středeční závod požární všestrannosti.
Mladí hasiči se učili zdravovědu, značky technických prostředků, topografické značky, vázání uzlů a vyzkoušeli si práci s buzolou a mapou.
Úterní dopoledne pokračovalo přesunem do areálu Staré cihelny v Kolovči, kde děti trénovaly střelbu ze vzduchovky.
Ve 12 hodin opět čekal na celý tábor oběd v restauraci Šumava.
Druhý výcvikový den byl zakončen dováděním na dětském hřišti u základní školy v Kolovči.
Poslední den letního výcvikového speciálu děti soutěžily v požární všestrannosti. Závod měl čtyři stanoviště.
Na prvním děti vázaly uzle. Druhé stanoviště byla zdravověda a značky požární techniky. Třetí stanoviště prověřilo mladé hasiče jak umí zacházet s buzolou a mapou a u čtvrtého probíhala střelba ze vzduchovky.
Po ukončení závodu, soutěžní dopoledne v Cihelně neskončilo. Ještě než kuchař v restauraci Šumava připravil pro děti poslední oběd, zpestřili si mladí hasiči zbytek dopoledne hraním nejrůznějšími her a tréninkem střelby ze vzduchovky.
Odpoledne proběhlo vyhlášení výsledků středečních závodů a předání odměn.
Každý dětský účastník dostal památeční list, odznáček, pexeso, křídy a medaile.
Včechny děti si třídenní tábor velmi užily a již se těší na další ročník tohoto letního tréninkového speciálu.